Teatr Polska | Kolektyw Holobiont | _on_line__

Data: niedziela, 06.09.2020, godz. 16:00
Miejsce: Duża Scena OCK


_on_line__

Czy można rysować bieganiem?

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladów ruchu, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstała wielkoformatowa praca będzie ulegać transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska
choreografia: Kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka
kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala
muzyka/collage: Józef Buchnajzer
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska
oprawa graficzna: Michał Łuczak
zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen
produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

linki do trailerów:
https://vimeo.com/313897718
https://vimeo.com/313898684

wstęp na spektakl od godz. 15:00

 

Spektakl Fundacji Performat _on_line__ w reżyserii kolektywu Holobiont w ramach ogólnopolskiego programu „Teatr Polska” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwaga!
W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów, dlatego prosimy, żeby wszyscy widzowie mieli na stopach skarpetki. Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów.

 

Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych widzów, spektakl „_on_line__” został dostosowany do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych, w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczek oraz wcześniejsze przybycie na miejsce, w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

bilety: 25 zł za parę (1 rodzic + 1 dziecko) kasa OCK oraz na www.kultura.pax.pl
ilość miejsc ograniczona

spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat (z możliwością dostosowania do szerszej grupy wiekowej)

 

fotografie: Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation

 

 

 

 

 

 

Oświadczenie widza COVID – OCK