Wielka wystawa

Data: piątek, 01.03.2024 - poniedziałek, 04.03.2024, godz. 10:00 - 18:00
Miejsce: Forum Synagoga


Zabytkowe motocykle, sportowe wspomnienia i niesamowite zdjęcia. Zapraszamy na WIELKĄ WYSTAWĘ z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronat Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ta wystawa to pozycja obowiązkowa dla miłośników czarnego sportu. Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie żużlowe miasto. Każdy mecz to tysiące kibiców na Miejskim, którzy zagrzewają do walki o zwycięstwo naszych żużlowców. Teraz czas na wspomnienia i kawałek historii, a więc Wielką Wystawę z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Zapraszamy gorąco! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W dniach od 1 do 4 marca Ostrów Wielkopolski będzie gospodarzem historycznej, żużlowej wystawy. Wystawę będzie można oglądać w godzinach od 10:00 do 18:00 w Forum Synagoga przy ulicy Raszkowskiej 21.
Ponad 100 lat temu odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii w 1923 roku. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle; najstarszy z 1934 roku oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu.

Bilety do nabycia w Forum Synagoga:
– grupowy szkolny (tylko przedsprzedaż online, minimum 15 osób) – zwiedzanie w godzinach 10:00-12:30, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu: 62 720 38 80 – 12 złotych,
– ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny) – 15 złotych,
– normalny – 25 złotych,
– rodzinny (4 bilety) – 45 złotych,
– dzieci do lat 7 – wejście darmowe.

 

*Organizatorem jest Warszawskie Towarzystwo Speedway’a.
**Partnerami wydarzenia są: Miasto Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Centrum Kultury, TŻ Ostrovia i Mercedes-Benz Garcarek.