WODECKI TWIST – Sweet 90′ | 31. Festiwal Wszystko Jest Poezją

Data: sobota, 30.09.2023, godz. 19:00
Miejsce:


koncert odbędzie się w 3mk Arena Ostrów

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego BEATA KLIMEK zaprasza na koncert

WODECKI TWIST  – Sweet 90′

Wodecki Twist to projekt, który powstał w ramach festiwalu o tej samej nazwie, odbywającego się corocznie w Krakowie. Idea pielęgnowania pamięci twórczości Zbigniewa Wodeckiego cieszy się ogromnym entuzjazmem publiczności. Rearanżowanie jego twórczości przez artystów o różnych wrażliwościach i muzycznych korzeniach sprawia, że koncerty w ramach festiwalu Wodecki Twist są atrakcyjne dla wielu pokoleń.

Piosenki Zbigniewa Wodeckiego w nowych, słonecznych interpretacjach. Myślą przewodnią projektu jest styl lat 90-tych, a młodych artystów zaprasza na scenę producent muzyczny Kamil Pater. Wśród jego gości m.in. Paulina Przybysz, Natalia Grosiak czy Wiktor Waligóra.

Klasyka polskiej rozrywki znów w nowych, młodych rękach! Doprawione samplami, kolorowe wersje piosenek Zbigniewa Wodeckiego można było usłyszeć premierowo 3 czerwca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, następne w ramach festiwalu Żywiec Męskie Granie. Tym samym rozpoczęła się wyjątkowa współpraca WODECKI TWIST i Męskiego Grania. Fuzja dwóch najfajniejszych polskich festiwali jest takim nowym otwarciem, nową przestrzenią, w której – jestem pewna – wszyscy poczujemy się dobrze. I publiczność, i muzycy – mówi dyrektor artystyczna WODECKI TWIST Kasia Wodecka-Stubbs.

Autorem nowych, niebanalnych aranżacji jest gitarzysta, producent, kompozytor i improwizator Kamil Pater. Ten pomysł narodził się w moim wyobrażeniu, że młody Zbyszek Wodecki, nieznany jeszcze nikomu piosenkarz, przychodzi do mojego studia z propozycją współpracy nad swoimi utworami – mówi Kamil Pater. Zależało mu na tym, aby we współczesnych interpretacjach zachować retro brzmienie, tak pasujące do charakteru Zbigniewa Wodeckiego.

W koncercie wezmą udział Paulina Przybysz, Natalia Grosiak, Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski i Wiktor Waligóra. Zaśpiewają z towarzyszeniem dziewięcioosobowego zespołu pod kierownictwem Kamila Patera.

 

bilety: cena ustosunkowana jest wyborem miejsca na widowni: 129 zł, 109 zł, 89 zł – do nabycia w kasie OCK, biletserwis.pl