KF „Komeda na Wolności” | Październik

6 października | środa! | 19.00
Niefortunny numerek lub szalone porno
reżyseria: Radu Jude
dramat, Chorwacja, Czechy, Luksemburg, Rumunia,  1 godz. 46 min

„Niefortunny numerek…” opowiada o wycieku seks-taśmy i konsekwencjach, jakie upublicznienie małżeńskich zabaw w sypialni będzie miało dla Emi, nauczycielki w prestiżowym liceum. Prowokacyjny, błyskotliwy, kipiący gniewem i nieodparcie przy tym zabawny film bierze na warsztat zjawisko paniki moralnej, obnażając towarzyszącą jej hipokryzję, ignorancję i autorytarne ciągoty. „Niefortunny numerek…” zestawia ze sobą sprzeczności i pokazuje w bardzo ciekawy sposób konsekwencje pewnego sposobu myślenia i doświadczania otaczającej nas rzeczywistości.
UWAGA: film tylko dla widzów dorosłych!

 

11 października | poniedziałek | 19.00
Święta, święta i po świętach
reżyseria: Sandra Kogut
komediodramat, Brazylia, Francja, 94 min

Mady z dnia na dzień traci pracę w związku z aferą korupcyjną, z którą powiązany jest jej pracodawca. Nie traci jednak pogody ducha, szukając rozwiązania w pozornie niemożliwej sytuacji. Mady jest jednym z jaśniejszych elementów filmu – ta niesamowicie pozytywna kobieta zaraża swoją energią wszystkich dookoła . I taki właśnie jak główna bohaterka jest  film – optymistyczny, nie skupiający się na trudnościach, a na pojawiających się życiowych szansach. Lekki, przyjemny film do obejrzenia z rodziną, który nie zostawia w nas większych refleksji, natomiast sprawia, że zaczynamy bardziej pozytywnie myśleć o własnych losach.

 

18 października | poniedziałek | 19.00
Dyskretny urok niebezpiecznych myśli
reżyseria: Emmanuel Mouret
melodramat, Francja, 120 min

Utrzymany w duchu Erica Rohmera i Woody’ego Allena lekki, przewrotny i inteligentny obraz skomplikowanych, międzyludzkich relacji. Daphné  i Maxime  dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji. Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem François. Dla Maxime’a to próba odzyskania równowagi po bolesnym rozstaniu. Kiedy okazuje się, że François musi na kilka dni wyjechać, bohaterowie natychmiast znajdują wspólny język i zbliżają się do siebie. Szybko okazuje się, że gdy mowa jest o miłości, nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

 

25 października | poniedziałek | 19.00
Nowy porządek
reżyseria: Michel Franco
dramat, Francja, Meksyk, 88 min

„Nowy porządek” to wizja świata, w którym ogromne różnice klasowe doprowadzają do zamieszek, zabójstw i porwań na ogromną skalę. Spychani na społeczny margines ludzie chwytają za broń decydują się na bezwzględną zemstę. Film Franco to brutalny, wstrząsający, perfekcyjnie zainscenizowany thriller.

 

 

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

Warunki organizacji wydarzeń kulturalnych w obiektach zamkniętych ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– widownia ograniczona do 75% miejsc
– do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa dla uczestników na terenie Ostrowskiego Centrum Kultury.