Plakaty do filmów z muzyką Krzysztofa Komedy i Andrzeja Korzyńskiego

Obraz i muzyka – elementy, które od wieków wzajemnie się uzupełniają i grają ze sobą. Nie da się zliczyć, ile razy w historii sztuki muzyka była inspiracją dla sztuk plastycznych; tak samo nie jest możliwym wymienienie wszystkich sytuacji, gdy to muzyka inspirowała się obrazem, zdjęciem, rzeźbą czy literaturą.
Niewątpliwie umiejętność połączenia tych dwóch mediów, obrazu i muzyki, jest trudne; wymaga wyczucia oraz szacunku. Plakat jest właśnie takim połączeniem. Na jednym arkuszu papieru, na tak naprawdę zaledwie kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych, mieści się ogrom informacji i metaforyczny obraz nakierowujący widza na temat wydarzenia, który plakat prezentuje.
W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy Państwa na wystawę plakatów filmowych, do których nie kto inny jak Krzysztof Komeda, patron festiwalu, i Andrzej Korzyński, laureat nagrody Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości, napisali muzykę. Zapraszamy do cudownej wędrówki wyobraźni autorów plakatów, filmów i muzyki. Kolekcja została wypożyczona ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

wernisaż 22.08.2021