Andrzej Pągowski Jazzowo | 12. Grand Prix Komeda

Plakaty Andrzeja Pągowskiego zobaczymy podczas festiwalu Grand Prix Komeda. Na wystawie zostaną zaprezentowane m.in. prace do filmów, w których muzyka odgrywa ważną rolę. Wernisaż zaplanowany jest na wtorek, 13 czerwca, o godzinie 17, w Ostrowskim Centrum Kultury.

Andrzej Pągowski jest autorem prawie 2000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uprawia malarstwo. Był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism.
W życiu i pracy Andrzeja Pągowskiego muzyka zawsze była bardzo ważna. Tematy muzyczne pojawiły się też dość szybko w jego pracach. Wprawdzie nie robił nigdy plakatu bezpośrednio do twórczości Krzysztofa Komedy, ale ilustrował swoimi plakatami filmy z jego muzyką.

Teraz z pracami twórcy będziemy mieli szansę zapoznać się na festiwalu filmowym w Ostrowie Wielkopolskim. Na wystawie, która zostanie otwarta drugiego dnia Grand Prix Komeda – 13 czerwca, zaprezentowane zostaną plakaty do filmów, w których muzyka odgrywa ważną rolę (jak m.in. „Dziecko Rosemary”, „Kabaret”, „Fortepian”) oraz plakaty do imprez muzycznych, które artysta od lat „obsługuje” swoim pracami: kultowy festiwal jazzowy Jazz Jamboree w Warszawie oraz inna jazzowa impreza z wieloletnimi tradycjami Warsaw Summer Jazz Days.

12. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 12 do 17 czerwca.
Jego organizatorami są: Ostrowskie Centrum Kultury i Miasto Ostrów Wielkopolski.