33. WŚnR | Michał Kirmuć | spotkanie autorskie

Data: niedziela, 20.06.2021, godz. 19:30
Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury


Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Kirmuciem, muzykiem, dziennikarzem muzycznym i jednocześnie jurorem w 33. Międzynarodowym Przeglądzie Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, które odbędzie się tuż po ogłoszeniu wyników konkursu.

Michał Kirmuć
Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w 1992 roku, gdy nawiązał współpracę z nowym wówczas na rynku magazynem „ Tylko Rock” . Był z nim związany do końca jego istnienia w 2002 roku, w ostatnich latach stając się jednym z głównych autorów. W 2003 roku znalazł się w grupie dziennikarzy tworzącej „ Teraz Rock” , miesięcznik stanowiący kontynuację „Tylko Rocka”. Jest autorem licznych wywiadów, artykułów, recenzji i relacji, a także pomysłodawcą kilku stałych rubryk. Wśród jego rozmówców byli tak cenieni artyści jak muzycy: Queen, Sting, Genesis, Depeche Mode, Iron Maiden, Scorpions, Muse czy Arctic Monkeys. Jako dziennikarz i fotograf koncertowy publikował również na łamach magazynów: „Mystic Art”, „Metal Hammer”, „iAM”, dziennika „Życie Warszawy”, a także współpracował z „Przeglądem Reader’s Digest”. Jest częstym gospodarzem spotkań autorskich zarówno polskich, jak i światowych artystów (m.in. Editors, Jean Michel Jarre, OMD, Riverside…). Jest również współautorem „ Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”, opublikowanej nakładem Narodowego Centrum Kultury. Pod koniec 2013 roku nawiązał współpracę z radiem Rocktime.pl, w którym prowadził autorską audycję „Electrocity”, zaś od 2018 roku jest gospodarzem programu „Rock Sterowany Napięciem” w radiu Rockserwis.fm. Od kwietnia do lipca 2020 roku na antenie Radia Dla Ciebie prowadził autorski program „Nocny patrol”. Obecnie związany jest z Programem III PR. Na antenie Trójki zadebiutował w audycji „Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć”, a obecnie jest jednym z prowadzących codzienne pasma: „Trójka budzi”, „Trójkowo rockowo” czy „W tonacji Trójki” oraz jest twórcą autorskiej, cotygodniowej audycji „Wieczorny przegląd myśli”.
Od przeszło trzydziestu lat jest także czynnie działającym muzykiem. W latach 90-tych był perkusistą progresywnej formacji Talath Dirnen, zaś w późniejszych latach tworzył autorski projekt Metropolis, a także występował w zespole dziennikarzy Jedynie Skała. W 2011 roku, w roli gitarzysty dołączył do składu Strawberry Fields, zaś od 2015 roku jest gitarzystą zespołu Collage. Na przestrzeni lat gościnnie współpracował również z wieloma różnymi artystami (w 2018 roku występował m.in. u boku gitarzysty Marillion, Steve’a Rothery’ego, basisty Camel, Colina Bassa czy Marka Piekarczyka), zaś od 2011 roku jako perkusjonista – a ostatnio także gitarzysta i klawiszowiec – współpracuje z brytyjskim zespołem Red Box, którego dziś jest pełnoprawnym członkiem (brał również udział w nagraniu najnowszego albumu Chase The Setting Sun ). Jako akustyk i członek ekipy technicznej współpracował z takimi artystami jak m.in.: Anita Lipnicka, Szwagierkolaska, Daab, Yokashin, a ostatnio także z zespołem Zouzy. Był dyrektorem artystycznym jednej z edycji koncertu „Rock Niepodległości” i przez niemal dwadzieścia lat zasiadał w składzie jury przy rockowym festiwalu w Węgorzewie. Ponadto jest właścicielem warszawskiego studia nagrań Polifon Studio oraz wydawnictwa Polifon Records .

Spotkanie będzie transmitowane na żywo w Telewizji Proart.

Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych:
– ilość osób przebywających w sali ograniczona,
– obowiązuje zachowanie dystansu pomiędzy widzami,
– obowiązuje zakrywanie ust i nosa.