AMIYA | gość specjalny Jan Gałach

Data: piątek, 15.12.2023, godz. 20:00
Miejsce: Mała Scena OCK


Amiya – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka, artystka.
Rok 2023 obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Działo się również na rynku muzycznym, gdzie na stałe rozgościła się bluesowa piosenkarka Amiya, która wyszła spod skrzydeł samej Brendy Boykin.

Nagrodzona w Chorzowie – polska nagroda Bluesowa: Bluesem Kalarusem, jako „Odkrycie Roku 2022”. Reprezentowałam polskiego bluesa w Bratyslawie.
Ponadto znalazła się na dziewiątym miejscu w konkursie Interia Muzyka „Pełnia Bluesa”, w kategorii „Płyta roku”, a wraz ze swoim zespołem zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu „Blues Aperitiv /ALIVE” w Czechach 2023.
Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również przez osoby z branży i redaktorów radiowych, którzy jej głos zaczęli porównywać do Amy Winehouse, jak i jej swingowe brzmienie oraz jej charyzme do Kaliny Jędrusik.

Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Obecnie jest w trakcie promowania swojej ostatniej płyty „Roots”, która powstała w stylistyce RootsBlues, CoolJazz, Soul i Funk.
Jest to bardzo osobisty krążek i to nie tylko dlatego, że artystka jest autorką tekstów i muzyki, czy producentką. Amiya na płycie opowiada o swoich przeżyciach, przez co ma się wrażenie, że słuchacz jest jej przyjacielem, któremu zwierza się ze swoich trosk.

Płytę można posłuchać w internecie, a poszczególne kawałki prezentowane są również przez różne stacje radiowe w całym kraju. m.in.: Radio Jazz.fm Warszawa, Jazzkultura, Radio NowySwiat, Radio Kraków etc. pozatym: Radio Jazz.fm91 Kanada, Radio Sausalitos San Francisco, Radio RMU Pittsburgh, ProRadio Brno, Czechy.

Zespół LIVE:
Wokal – Amiya
Skrzypce – Jan Gałach
Gitara – Kacper Wozniak
Piano – Mateusz Nawrot
Bas – Marek Nawrot
Perkusja – Robert Jechanowski

 

bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.bilet.pax.pl
liczba miejsc siedzących ograniczona