SKARB NIENAZWANEJ GÓRY | spektakl taneczny dla dzieci

Data: środa, 06.10.2021, godz. 12:00
Miejsce: Duża Scena OCK


Wyjątkowa propozycja teatralna dla młodych widzów i całych rodzin! Ta barwna opowieść o przyjaźni porywa widzów w pełen wrażliwości świat ruchu, dźwięku i słowa. Plastyczna gra tancerzy wcielających się w kolejne postaci w połączeniu z tekstem i muzyką wykonywaną na żywo uruchamiają wyobraźnię dzieci i rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Świat ten na naszych oczach przeobraża się i zmienia, zapraszając widza do wspólnej podróży w poszukiwaniu… skarbu właśnie!

Bajka opowiada jak Stan i jego pomocnik Harold, dwaj staruszkowie, którzy chyba trochę zapomnieli że są staruszkami, spotykają syrenkę Magdę i szukają skarbu. Potem spotykają Boba i Roba oraz muchę Zdzisławę. Chyba nie powinniśmy wszystkiego opowiedzieć, powiedzmy zatem tylko, że wszystko się dobrze skończy i że Stan z Haroldem odnajdą skarb, chociaż nie będzie taki, jakiego by się spodziewali.

 

Spektakl oswaja dzieci z nowymi, wciąż mniej dostępnymi dla tej grupy odbiorców formami sztuki teatralnej. Na tle objazdowych propozycji scenicznych dla szkół i przedszkoli spektakl zdecydowanie wyróżnia się oryginalnością formy i poziomem warsztatu wykonawczego.
Twórcami są doświadczeni artyści-pedagodzy Łódzkiej Akademii Muzycznej: Krzysztof Skolimowski(choreografia), dr hab. Jacek Owczarek (reżyseria), dr Juliusz Grzybowski (tekst). Wykonawcami zaś zawodowi tancerze.
Warto zaznaczyć również, że sztuka oparta jest na autorskim scenariuszu, a muzyka w spektaklu grana na żywo przez… dwunastoletniego chłopca!
Pragniemy by świat teatru tańca stał się dzięki temu spotkaniu nieco bliższą młodemu człowiekowi formą wyrazu.

Spektakl stworzył choreograf Krzysztof Skolimowski do tekstu Juliusza Grzybowskiego. Tancerzom wcielającym się bohaterów bajki towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Skolimowskiego, ucznia szkoły muzycznej.

 

WARSZTATY TOWARZYSZĄCE
Częścią spektaklu jest lekcja prowadzona przez artystów. Dzieci dowiedzą się czym jest choreografia i improwizacja podczas interaktywnej i angażującej lekcji z udziałem postaci z bajki. W jaki sposób postać sceniczną można stworzyć poprzez ruch? Jak wykorzystać ruch jako narzędzie sceniczne? Jak przy tym dobrze się bawić? I czy każdy może być twórcą?

 

Spektakl dla dzieci w wieku 4-10 lat.

autor tekstu, lektor: Juliusz Grzybowski
współpraca: Zofia Grzybowska, Michał Grzybowski
choreografia: Krzysztof Skolimowski
reżyseria: Jacek Owczarek
muzyka, perkusja: Mateusz Skolimowski, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
koncepcja kostiumów: Zuzanna Markiewicz
taniec: Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Zuzanna Wojciechowska, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba
produkcja: Materia

Premiera online: 19.12.2020

Czas trwania: 60 min (30 min bajka i 30 min lekcja o tańcu, bez przerwy)

Spektakl powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, którego operatorem jest Materia, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Partnerzy Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi

autorem zdjęcia użytego w plakacie: Mariusz Marciniak

bilety: 10 zł do nabycia w kasie ock

Warunki organizacji wydarzeń kulturalnych w obiektach zamkniętych ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– widownia ograniczona do 75% miejsc
– do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa dla uczestników na terenie obiektu